AMAZONIE 2021

<h1>AMAZONIE 2021</h1>

 

LETNÍ VÝTVARNÁ ŠKOLA AMAZONIE 2021 OPĚT OŽÍVÁ

Vážení rodiče, milé děti, žáci a studenti,

jsem nesmírně vděčná za možnost opět otevřít brány naší letní výtvarné školy.

Po roce, který uzavřel vzdělávání do našich domovů a všechny umělecké činnosti byly pozastaveny, považuji realizaci LETNÍ VÝTVARNÉ ŠKOLY  AMAZONIE 2021 za nemalý zázrak a velký počin. Přiznávám, že se nesmírně na tvorbu těším a věřím, že pomínky budou příznivé. Děkuji svým kolegům z FOTO PV a výtvarníkům za podporu a pomoc s touto realizací.

                                                                                                                                                                          Mgr. Iveta Stodůlková -Krejčí

V čem je AMAZONIE vyjímečná a její jinakost

- AUTORSTVÍ - AMAZONIE je tvůrčím ateliérem Ivety Stodůlkové -Krejčí, která je autorkou řady výtvarných projektů. Z posledních samostatně organizovaných projektů se věnovala stáří ve fotografii - ZÁLEŽÍ NA ČEM ZÁLEŽÍ.  AMAZONII organizuje již druhým rokem pro děti a studenty. Jejím záměrem je probudit vášeň a lásku k výtvarné tvorbě. Zamezit plochému myšlení zaměřenému pouze na výkon a učit vnímat svět v hlubších vrstvách.

- SOUKROMÍ A INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP - vzhledem k omezenému počtu dětí je AMAZONIE ateliérem, kde se nikdo necítí zapomenut nebo bez povšimnutí. Je zde prostor tvůrčí atmosféry a místo pro tvorbu a rozhovory. Tímto je AMAZONIE vhodná i pro introvertní děti.

- POCIT JISTOTY - nejdůležitější je udržet dětem pozornost a zajistit všem zážeh inspirace a motivace, vytěsnit nejistotu a pocity "už nevím co s tím", "nevím co mám dělat". Tady začíná pravda o procesu tvorby, který neexistuje bez další nabídky a další motivace.

-VÝTVARNÝ POSUN - děti si odnáší zřetelně a hmatatelně viditelné výsledky, zcela olišné od všeho, co doposud tvořily

- RELAXACE- je zřejmé, že výtvarná tvorba uvolňuje a odpoutává, srovnává mysl a prohlubuje myšlení. Do tvorby jsou zařazeny prvky, které mají mimořádný relaxační význam. Je to např. malování na předkreslené stěny obrovských rozměrů. Děti podle barevné legendy vykrývají barvami plochy dokud se nezačně rýsovat umělecké dílo známého malíře.

- PODPORA SEBEVĚDOMÍ- na závěr našeho pobytu je vždy vernisáž, kde jsou pozváni všichni rodiče. Je to velmi slavnostní okamžik, promítáme sestřih videa z tvorby společně s fotografiemi, celá AMAZONIE je galerií.

UKÁZKA Z MINULÉHO ROKU ZDE

 

JAK BUDE LETOS AMAZONIE VYPADAT

Pro zvětšení klikněte na náhled.

Amazonie bude probíhat ve vypsaných termínech vždy od pondělí do pátku od 9.00-17.00 h v počtu do 15 dětí v Prostějově na Žižkově nám. 8.   Opět jsou zde připraveny obří malířské stěny, tentokrát v modré barvě. Tento rok budou představovat          " Krajiny nebe". Oblaka, ptáci, barevné skvrny červánků a Slunce odhalí světoznámé umělecké dílo, které je v tuto chvíli ještě tajemstvím.

Všichni se mohou těšit na malování, kreslení, grafiku, objektové tvoření a výtvarné experimenty. Letos se budeme zase zabývat přírodou a jejími tajemstvími. Navíc jsou zařazeny i dva termíny pro starší žáky od 14 let. Jejich náplň bude spočívat ve všem, co tato věková katogorie může zvládnout v oblasti kresby a malby včetně studijních základů.

 

Nejčastější otázky

Je pro mne letní škola AMAZONIE vhodná ?

Pro zvětšení klikněte na náhled.

Letní výtvarná škola je pro všechny, kterým výtvarná činnost přináší radost. Vyjadřovat své pocity, objevy a vlastní vyjímečnost skrze výtvarné techniky je krásným dobrodružstvím, sebepoznáváním a získáváním nových zkušeností. Děti se někdy už předem obávají, "zda na to mají ". Tahle otázka je zbytečná a ihned se rozpustí. Vše je to krásná hra, která přináší mnoho zážitků. Nejdůležitěší je radost a cesta, která vede k úžasu a překvapení.

Kdo tam se mnou bude? Pro zvětšení klikněte na náhled.

Výtvarnou školu vede výtvarnice, pedagožka s mnohaletou zkušeností v oblasti výtvarného vzdělávání a fotografka                   Mgr. Iveta Stodůlková - Krejčí. Maximální počet dětí je 15 a vždy podobného věku. Počet dětí je omezen zejména z potřeby věnovat každému dostatečnou pozornost a tvořit i náročnější výtvarné techniky. Děti mají různé povahy. Někdo si najde kamaráda ihned, někdo si ho přivede a někdo je uzavřený. Výtvarná tvorba vždy všechny sblíží. Princip ocenění, pozornosti a naslouchání patří k nejdůležitějším stmelujícím principům mezi dětmi.

Co budu jíst?

Pro zvětšení klikněte na náhled.

Děti mají třikrát denně jídlo. Dvakrát svačinu a jednou oběd. Obědy jsou dováženy v krabičkách přímo z restaurace a děti jí v ateliéru. Různé potravinové alergie či jiné diety jsou vždy uvedeny v přihlášce a dle dohody s rodiči se jim přizpůsobíme. Svačiny jsou vždy z domácí kuchyně - bábovka, koláčky a jiné druhy pečiva, vždy doplněno ovocem. Svačiny jsou podávány formou bufetu, kdy se děti samy podle potřeby obsluhují. Pitný režim je zajištěn vždy v karafách na stole se svačinou.

Co budu celý den dělat?

Pro zvětšení klikněte na náhled.

V AMAZONII tvoříme celý den, střídáme a kombinujeme netradiční výtvarné techniky, malujeme po stěnách i na papíru, povídáme si o tématech, které zpracováváme. Využíváme krásného prostoru našeho ateliéru a v horkých dnech se tu skrýváme v příjemném chládku. Malujeme barvami, které nabíráme z kyblíků a malujeme nejen štětci, ale i houbičkami nebo prsty a občas si malířské nástroje sami vyrábíme. Děti se seznámí s grafikou a možnostmi tisku na tiskařském lisu. Jednotlivé výtvarné úkoly na sebe navazují, prolínají se a svou proměnlivostí tvoří neustálý náboj celému dni. Samotná tvorba působí terapeuticky a dětem pomáhá objevovat vlastní pocity radosti a úžasu nad svými výsledky. Tento zážeh nadšení  je největším odkazem, který lze předat.

Chodí se i ven ?

Pro zvětšení klikněte na náhled.

Pokud je potřeba získat nový tvůrčí zážeh venku, chodíme si pro inspiraci do parku. Tvoříme objekty z nalezených přírodnin, pozorujeme stromy a trávu, nebe a oblaka. Nosíme si s sebou vždy  výtvarné materiály a jako správní umělci zaznamenáváme přírodu přímo v terénu.

Muzikoterapie ?

Pro zvětšení klikněte na náhled.

Stejně jako minulý rok, budou nás i tentokrát provázet přírodní hudební nástroje. Je velmi příjemné si uvědomit propojení hudby a výtvarného vyjadřování. Hudební chvilky zapojujeme většinou po obědě, kdy v kruhu společně odpočíváme, prohlížíme si své práce a povídáme si o nich. Zkoušíme  hudební nástroje, které na konci týdne doprovází slavnostní vernisáž, které se účastní všichni rodiče, prarodiče i kamarádi. Výtvarné práce si děti částečně odnáší a pokud se dohodneme, že některé ponechají v AMAZONII, stávají se součástí naplánovaných výstav a předávají své poselství dál.

Kategorie 14 let a více - příprava na talentové zkoušky a tvorba pro starší

Pro zvětšení klikněte na náhled.

Kategorie pro starší žáky a budoucí studenty byla zavedena až tento rok. Vychází z velkého zájmu o přípravu na střední nebo vysoké výtvarné školy různého zaměření. Také podporuje rozvoj výtvarných dovedností všem, kteří se chtějí posunout a dozvědět více nejen o výtvarných technikách, ale také o základech studijního kreslení. Tato část výtvarného vzdělávání je vedena velmi individuálně.

 

Jak se mohu přihlásit ?

Je třeba vyplnit přihlášku a poté vám budou zaslány informace o platbě.

Přihláška ke stažení zde

Přihláška ON-LINE ZDE

Pokud zvolíte variantu přihlášky ke stažení, je třeba ji vytisknout a ofocenou odeslat na adresu iveta.stodulkova@fotopv.cz nebo donést či poslat na prodejnu FOTO PV v Prostějově, Žižkovo nám.7.

POZVÁNÍ

1. 6. 2021 bude od 14.00h probíhat DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ PRO AMAZONII, děti a rodiče. Budou připraveny jednoduché výtvarné techniky a hlavně se budete moci na vše podívat zblízka)

Cena letní výtvarné školy

-cena pětidenní výtarné školy činí pro jednotlivce  4 900,- (včetně DPH)

-sleva pro druhého sourozence je 500,-, platí tedy 4 400,-,

-sleva 500,- platí také tehdy, bude-li dítě pokračovat v navazujících termínech.

-cena dvoudenního výtvarného workshopu CESTOU MOZAIKY pro dospělé činí 3 800,- (včetně DPH)

 

Pokud by došlo k omezení realizace letní výtvarné školy z důvodu nařízení vlády, všem účastníkům se částka vrací v plné výši. Více v obchodních podmínkách zde.

 

Termíny 2021

Pro zvětšení klikněte na náhled.

Pro více informací volejte na tel.: 728 917 774 - Mgr.Iveta Stodůlková, e-mail: iveta.stodulkova@fotopv.cz